Никога не е лесно човек да започне да тренира. Защото влизането във форма не се отнася само до усилията, които полагаме в залата, а зависи и от начина на хранене.

Тренировки на открито и през зимата - ползи и потенциални рискове (и как да се предпазим)

Тренировки на открито и през зимата - ползи и потенциални рискове (и как да се предпазим)

Ето какво е добре да имаме предвид

Повечето от нас бързо се отказват, когато умората ги налегне. А понякога дори, защото не виждат желаните резултати толкова бързо, колкото би им се искало.

Колкото време е нужно, за да видим резултат от тренировките

Абсолютно точен отговор на този въпрос няма, защото всичко зависи от човека, неговата структура, какво тренира, колко често тренира и как се храни, разбира се.

Снимка 705338

Източник: iStock

Млади завинаги е дигитален проект на lifestyle.bg с информация за всеки, който е готов да отключи личния си потенциал да живее по-дълго, по-добре и по-щастливо.

Според Енджи Аш, която е регистриран диетолог от Небраска, минималният срок, в който може да видим някакви резултати от тренировките, е между две и четири седмици.

Но според сертифицирания личен треньор Тина Фенели, при повечето хора резултатите идва между шест и 12 седмици от старта на промяната. Това е така, защото роля играят и фактори като пол, възраст и метаболизъм, пише CNN.

Мъжете например в повечето случаи имат по-бърз метаболизъм от жените. Това е така, защото те обикновени са по-едри като размери от жените, повече мускулна маса, по-големи органи, а всичко това изисква повече калории за нормална функция.

Снимка 703146

Източник: iStock

Но си заслужава да изчакаме месец или два, за да видим промените в тялото, които искаме, защото всъщност с тренировките такива настъпват, дори да не ги виждаме.

От колко почивка се нуждаем между тренировките

От колко почивка се нуждаем между тренировките

И с какво трябва да се съобразим

Редовното спортуване например намалява риска от сърдечно-съдови заболявания, диабет тип 2, инфекциозни заболявания и дори някои видове рак. Дори когнитивните ни умения се подобряват, когато сме физически активни.