Григор Димитров продължава със силните си игри, като преди часове успя да победи Хуберт Хуркач и да се класира за четвъртфиналите на Miami Open.

51-годишният рекорд на ATP, който падна със загубата на Григор Димитров

Голямата възможност, която Григор Димитров пропусна

Бекхендът с две ръце превзе тотално тениса

Там най-добрият български тенисист ще се изправи срещу Карлос Алкарас в опит да достигне до полуфиналите на турнира в Маями.

Мачът на Димитров срещу Хуркач бе далеч по-труден за българина, отколкото предната му победа в турнира, която постигна за под час игра. Тук силите бяха доста по-изравнени, но Григор Димитров показа по-здрави нерви и добри отигравания.

Снимка 658827

Източник: GettyImages

Добрата игра на Димитров обаче бе леко засенчена от едно една ситуация в самия край на мача. При резултат 2-2 в решаващия тайбрейк Хуркач сервира изключително добре и затрудни Григор Димитров. Българският тенисист едва успя да върне топката в полето на поляка в близост до мрежата.

Хуберт Хуркач се затича, за да върне топката и отбележи важна точка, но при приплъзването си по корта той докосна мрежата с единия си крак. Това бе забелязано от съдията, който заради нарушението присъди точката в полза на Димитров. Но полякът не бе съгласен, като в момент на ярост дори удари ракетата си в земята.

В крайна сметка, българинът показа по-здрави нерви и спечели тайбрека, а след мача камерите уловиха Хуркач да се извинява на Григор Димитров за реакцията, казвайки, че не е усетил да докосва мрежата.

Григор Димитров на ABN AMRO Open и как Марк Уолбърг се оказа фен на българина

Холивудската звезда, която се оказа фен на Григор Димитров

Марки Марк знае кого да подкрепя

Според Tennis TV, с тази си победа Григор Димитров се нарежда в елитна компания от активни тенисисти, които са успели да достигнат до четвъртфинал на всички турнири от серията Masters 1000. Само осем други активни играчи могат да се похвалят с това, като двама от тях са Новак Джокович и Рафаел Надал.