Събуждането сутрин не е от най-приятните моменти от деня, освен ако не сме във ваканция или не е уикенда. За много хора snooze-ването на алармата е обичайна практика в опит да си набавим още няколко минути сън.

Алармата, кафето, социалните мрежи и вредните сутрешни навици, за които трябва да забравим

Вредните сутрешни навици, за които да забравим

За да не провалят целия ни ден

Истината обаче е, че трябва да променим навиците си като цяло, за да не проспиваме алармата си.

Според д-р Гай Медоус от Sleep School горното е сигурен знак, че не си доспиваме. "Независимо дали става дума за една нощ или за много поредни, когато не получаваме дозата си от осем часа сън, имаме "сънен дълг", който трябва да бъде изплатен."

От Lifehacker ни дават няколко полезни съвета за това как да го изплатим по-бързо и безболезнено.

Снимка 553690

Източник: iStock

Сутрешен ритуал

Той трябва да включва приятна за нас дейност - упражнения, топъл душ, чаша кафе, медитация. Каквато и да е, трябва да ни кара да се радваме, че ще станем. И да сме постоянни в нея.

Светлина

Полезен начин да се събудим по-естествено е, като пуснем слънчевите лъчи в стаята си.

Снимка 515098

Източник: iStock

Верен другар

Независимо дали става дума за партньора ни, с когото се събуждаме, децата, които трябва да закараме на училище и детска градини, или приятел, с когото сме записани заедно на сутрешна йога - тези хора ни карат да сме отговорни към събуждането си навреме.

Сменяме алармата

Полезен съвет е да сменяме мелодията на алармата си всяка вечер. Непознатите звуци по-лесно биха ни накарали да станем, освен това няма да изпитаме обичайния неприязън към обичайната досадна мелодия на алармата си.