Учените са установили, че силният пол е склонен да потисне чувството на глад, когато става въпрос за секс. Така че притчата, че любовта минава през стомаха на мъжа, е мит май.
При изследване в университета, в Рочестър, в САЩ са доловени промени в мозъчните вериги, които определят различието в поведението между мъжете и жените.
Учените са установили, че силният пол е склонен да се концентрира върху намирането на половинка, дори когато изпитва глад. Това става след активизирането на специални неврони, които отговарят именно за потискането на мислите за храна.
Новооткритите неврони в мъжкия мозък са по двойки и са наречени "мистериозни клетки в мъжа". Те са открити в микроскопични кръгли червеи, наречени C. elegans. Оказва се, че невроните имат силна връзка с глада и намирането на партньор.
Също така се оказва обаче, че докато мъжете са по-склонни да изберат секса пред храненето, то при жените няма такава закономерност.
В съзнанието им подобни неутрони не са открити. Това означава, че при нежния пол сексът е на второ място след храненето.
Изследванията са проведени с нематодни червеи, но учените са категорични, че в човешката глава методът на действие би трябвало да е същият.
Резултатите от изследването за пореден път доказват колко различни са всъщност мозъците на жените и мъжете, както и показват, че различието е не само в механизмите.
Това, че в мъжкия мозък има неврони, които липсват в женския и обратното, е интересен факт, който до момента не бе известен на медиците.
Те предполагат, че именно това може да е причината двата пола да възприемат света около тях по различен начин. Предстоят още тестове, които да потвърдят или отхвърлят тази теория.