Независимо колко обичаме да прекарваме време с човека до нас, времето, прекарано насаме със себе си, е здравословна нужда за всяка двойка.
Понякога обаче е твърде трудно да заделим повече от една тоалетна време, за да сме сами със себе си.
Някои от нас дори изпитват вина при мисълта да неглижират половинката си в името на мимолетна егоцентрична самота, от която съзнанието понякога изпитва реална нужда.
Ето няколко съвета от психолозите за това как да си осигурим повече време със самите нас, без да нараняваме никого и да създаваме погрешни впечатления у партньора си.
Комуникацията е всичко
Източник: iStock
Редовната и открита комуникация между двама души е ядрото на продължителната и пълноценната връзка.
Колкото и да си мислим, че половинката ни ще се почувства отхвърлена или изолирана, ако пожелаем да се отдадем на време за себе си, в повечето случай човекът до нас има същите мисли и нужди.
Важно е просто да съберем кураж и да проведем разговор, който е добре да се фокусира върху идеята за общо благоденствие, което е резултат от индивидуалното такова.
Добре е да не подхождаме с чувство за вина или нотки на извинение, а да разговаряме така, както бихме разговаряли за ежедневен въпрос.
Ограничаваме се сами
Източник: iStock
Много често спътника в живота ни не би имал нищо против да се отдадем на индивидуални практики и усамотение, без да е нужно да се обясняваме.
Въпреки това обвързаните хора масово не отделят време за себе си, просто защото не са свикнали или вярват, че са твърде заети за подобни въпроси.
Истината е, че трябва да гледаме на времето за себе си като един от ангажиментите ни през седмицата и да му отдаваме нужното внимание. Не бихме пропуснали да платим сметките си, защо тогава бихме допуснали да загубим връзката със самите нас?