Йогуртът съдържа вещества, които подобряват работата на сърцето и го предпазват от болести. Освен патогенните в човешкия организъм има и полезни бактерии, които предпазват от различни инфекции.
Специално внимание учените отделили на храносмилателната система, където има десет пъти повече клетки, отколкото в основните органи. "Хората имат различни способности да смилат храната", обясни водещият автор на изследването Дейвид Джонсън от Кралския колеж в Лондон.
В някои случаи различия се намират на расова и етническа принадлежност. Учените открили връзка между затлъстяването и наличието на голям брой бактерии, които са в състояние бързо да извличат енергия от храната. Резултатите от последното изследване имат голямо биологично значение. Експертите казват, че в човешките черва има около 1500 вида бактерии.
За това е почти невъзможно да се проследят всички нарушения, които се случват в тях. Киселото мляко обаче съдържа специални пробиотици, които помагат за предотвратяването на сърдечен удар, който тегне като заплаха над голяма част от световното население.
БГНЕС