Наскоро попаднахме на интересни снимки от 40-те години в САЩ, които са увековечили определени аспекти на живота по време на и след световните войни.

Ако снимките не бяха черно бели и хората не изглеждаха ретро, щяхме да си помислим, че са от сега, предвид съвременната мода сред младите да поглеждат по-често към природата и отглеждането на храна.

Тази сегашна мода е била част от реалността в САЩ в средата на миналия век, когато правителството създава нова "игра" за деца и пораснали, която наричат "Градините на победата".

Снимка 383444

Източник: Congress Library, US

Тъй като несметна част от продукцията на държавата е заминавала за мъжете на фронта, държавата е предприела мерки към стимулирането на отглеждането на собствена продукция, дори и в градовете.

Ех, колко хубаво би било да видим подобна инициатива и в днешна България.

Снимка 383441

Източник: Congress Library, US

Държавниците са предприели цялостна офанзива към привличането на ученици и подрастващи към инициативата, и са пожънали доста голям успех.

Снимките от онези времена все още се пазят в библиотеките на Конгреса на САЩ и ни запращат към утопия, която ни се струва малко възможна към днешна дата.

Снимка 383443

Източник: Congress Library, US

Повечето снимки са от Ню Йорк, където зелените части на града са били неимоверно повече, отколкото са днес.

Интересен факт е, че по онова време някои райони на страната са били задължени да отглеждат индустриален коноп (мъжки растения канабис), заради здравината и различните приложения на нишките у растението.

Снимка 383439

Източник: Congress Library, US

Абе, каквото и да си говорим, гледайки назад във времето и напред в невидимото бъдеще, май не сме направили най-правилните крачки към създаването на здравословен и пълноценен бит.

Снимка 383442

Източник: Congress Library, US

Над 20 милиона семейства са посадили "Градини на победата", които до 1944 г. са предоставяли 40% от зеленчуците в държавата. 

Поколението Y първо ще напусне градовете

Поколението Y първо ще напусне градовете

Милениалите виждат в града единствено безизходица