Сладникави и тежки, или пък ефирни и ухаещи на море, класически женствени или унисекс - едва ли има двама човека с еднакъв вкус за парфюми. Каквито и да са любимите ни ароматни нотки винаги остава въпросът дали избраният от нас парфюм ни отива.
Подобно на дрехите, и при парфюмите на различните хора един и същи парфюм седи различно. Затова и не е препоръчително да се впускаме в покупка на аромат, който ни е харесал на приятелка или колега.
Твърде вероятно е той съвсем да не ухае върху нас така, както сме си представяли. Затова и парфюмерите препоръчват задължително да пробваме аромата върху кожата си, а не върху листче, преди да го купим.
Източник: iStock
След като сме го пръснали върху китката си в магазина, трябва да прекараме поне няколко часа с него и да "наблюдаваме промените в характера му, интензивността и дълготрайността му, за да се убедите, че наистина търсите този аромат", съветва парфюмеристът Катерина Каталани.
Източник: iStock
Друг начин да се убедим, че даден парфюм, който до момента не сме носили е за нас, е като го закупим като спрей за коса или спрей за тяло. Тези варианти на аромата са по-евтини от самия парфюм, като така се застраховаме от пръскането на средства за нещо, което после няма да ни хареса.
Източник: iStock
Забавен начин да изпробваме нови парфюми е, като се абонираме за месечни козметични кутии, които предлагат мостри на нови аромати. Или просто като поръчаме кутия с мини варианти на няколко аромата от официалния сайт на парфюмните брандове - повечето големи марки предлагат такъв вариант, пишат Guardian.