Когато навършиш 18 години, вече си голям човек - според по-голяма част на европейските законодателства. В САЩ възрастен ставаш на 21. Трябва да кажем, че там са малко по-близо до истината, макар да са доста далеч от цифрата, която учените посочват като начало на зрелия живот - 30.
Източник: GettyImages
Професор Питър Джоунс от университета в Кеймбридж и група учени, които изследват развитието на мозъка и нервната система, твърдят, че моментът, в който ставаме възрастни, е различен за всеки индивид. Но почти никой не го достига, преди да сме навършил 30 години.
"Да сложим дефиниция на момента, в който минаваме от детство в зряла възраст, е абсурдно. Това е плавен преход, който трае 30 години. Но за образователната, здравната и съдебната системи е по-удобно да имат дефиниция", казва проф. Джоунс.
Източник: iStock
До 30-годишната ни възраст невроните продължават да се развиват, свързват и променят. Тези промени се отразяват на поведението и на умственото ни здраве. Сблъсъкът с правилата на социално-икономическия живот - заеми, търсене на работа, първо жилище, също се отразяват на развитието ни.
"Няма детство и зрялост. Животът е път", заключава поетично професорът.
Cantona7
на 31.05.2019 в 11:30:06 #1Фокси,Фокси... Не се обиждай,но именно заради хора с подобно на твоето мислене сме на това дередже. За мен лично звучи повече от стряскащо следното изказване: “В момента,в който започнеш да делиш средствата за ОЦЕЛЯВАНЕ /храна,пари,консумативи/ с любим човек и т.н.” Като че ли по презумпция си приел,че идеята не е приличен жизнен стандарт без излишен стрес в борбата за ежедневно оцеляване,а че тази борба е идеята на съществуването ни. Вярно е,че българинът през вековете е свикнал именно да ОЦЕЯЛВА,а не да живее / турско робство,комунизъм,преход и т.н./,но да го приеме за нещо нормално това да се случва поколение след поколение,вече е прекалено.Това е явна инфикация,че самото ДНК на българина вече е променено и робското мислене е закодирано в него. Язък, че си развял българския байряк!