В днешно време владеенето на чужди езици е почти задължително. Има и някои методи, които могат да ни помогнат за по-бързото им усвояване.
Според Business Insider, стратегиите, които ще ни улеснят в това начинание, са три.
Припомняне
Източник: iStock
Най-голямата грешка е, че се опитваме да наизустим купища от думи наведнъж. Вместо това трябва да изпитваме паметта си, като за целта, ако видим молив например, се опитаме да се сетим как е на езика, който учим в момента.
Причината е, че мозъкът се съсредоточава върху запомнянето на по-важните неща като например, че огънят пари. А и всеки път, когато издържим този мини изпит пред себе си, се чувстваме удовлетворение, което ни окуражава да продължаваме.
Практика му е майката
Припомнянето е много важно, но ако го правим през няколко месеца, от него няма да има смисъл, особено в началото. Ето защо трябва да го правим ежедневно. Трябва да изградим и своя система, която да ни помага. Ако днес се сетим за думата, която желаем, и я произнесем правилно, то е добре следващата седмица отново да се препитаме за същата.
Ако я помним, и всичко е наред, можем да увеличим интервала на две седмици. Ако обаче не се сетим за думата, то трябва да запазим интервала от една седмица, дори да го скъсим.
Изгубени в превода
Източник: iStock
Според сайта, не трябва да превеждаме новите думи, които учим, на майчиния си език. Защото така ще вкараме новия език в рамките на родния ни, а те със сигурност са различни. Това, което е добре да направим, е да се научим да боравим с двуезичен речник, където думата е изписана с нейната транскрипция.
Това обаче ни лишава от възможността да чуем как се произнася, което пък също много улеснява запомнянето ѝ.