Някои от малки ни потупват по гърба, но не за да ни похвалят, а за да се изправи. Други не виждат по-далеч от носа си, а трети са здраво стъпили на земята и нищо не може да ги бутне или разклати.

Не е нужно да правим самопризнания относно характера ни, защото психологът д-р Сиема Хингорани вече обясни пред Voque India какви сме според начина, по който стоим изправени.

Леко изгърбена стойка

В случай че никога не изправяме напълно гърба си и го държим леко приведен, сто процента имаме ниско самочувствие, често скърбим и влизаме в конфликти. За начало, госпожа Хингорани предлага да започнем с упражнения като йога или джогинг. После сериозно да се замислим и какво ни мъчи.

Снимка 511122

Често полюшване

Поклащането, докато ходим, застрашава стабилността на тялото ни, но и говори за слабост, нерешителност и безпомощност.

И тук има практическо решение - така наречените техники за заземяване са най-добрият метод за подобряване на осанката ни. Помагат да стъпим здраво на земята, докато се концентрираме върху дишането си.

Снимка 511117

Източник: iStock

С издадена напред глава

Позата, при която главата ни е по-издадена от останалата част на тялото, означава, че страдаме от неспокойствие и хиперактивност. Както и че сме страшно любопитни, но и трудно се доверяваме.

Снимка 511121

Източник: iStock

От тази стойка с нарушена структура страда не само тялото, но вероятно и ума ни, което е свръх натоварено от обработката на излишна информация.

Този явно е най-тежкият случай, защото психологът Сиема Хингорани не дава пример с упражнения, а директно ни праща на доктор. Тесен специалист обаче.

Груповите спортове, индивидуалните тренировки и какво да изберем спрямо характера си

Спортът, който ни пасва най-добре

Как да направим важния избор

Какъвто и де случаят ни, Хингорани съветва да спортуваме повече, за да освободим съзнанието си от лошите и вредни за здравето мисли.