Театралният сезон вече започва, като с него се задават и първите премиерни постановки. А театър Artvent открива новия сезон с българска комедия, която въвлича четири жени, бутилка уиски и... една пароструйка в поредица от комични ситуации.

Рушен Видинлиев e „Великият Гетсби” в премиерната постановка на Младежкия театър

Рушен Видинлиев e „Великият Гетсби” в премиерната постановка на Младежкия театър

Навръх 100-годишнината от издаването на романа на Фицджералд

"Код Жълто" пренася публиката в една бурна нощ на тотален хаос и измокрени до кости женски егота. Историята ни запознава с Ники - млад архитект на прага на първия си голям професионален успех. По стечение на обстоятелствата обаче тя се оказва въвлечена в заплетени обвързаности със своята съседка Ема, съпругата на шефа ѝ Адриана и чистачката Благовеста.

А в центъра на всичко се оказва един мъж. Именно заради него четирите напълно различни една от друга жени, "въоръжени" с бутилка уиски и пароструйка, се впускат в една изпълнена с комични ситуации нощ. Подвластни на феминисткия си бунт, те организират забавно-хаотичен план за отмъщение.

В главните роли ще видим Екатерина Лазаревска (Ники), Весела Бабинова (Ема), Анелия Луцинова (Адриана) и Аня Пенчева (Благовеста).

Екатерина Лазаревска като Ники в "Код Жълто"

Източник: Artvent / фотография Павел Червенков

Екатерина Лазаревска като Ники в "Код Жълто"

Пиесата е написана от сценариста и драматург Теодора Маркова, която е създател и съсценарист на латвийския сериал "Съветски дънки", а у нас е позната и с работата си в сериалите "Под прикритие", "Стъклен дом", "Денят на бащата", както и филмите "Дъвка за балончета" и "Писма от Антарктида".

С режисурата на "Код Жълто" пък се захваща Яна Титова. Тя поставя пиесите "Лисабон" и "Мамо?" и стои зад филмите "Доза щастие" и "Диада". На малкия екран пък работи по сериали като "Откраднат живот", "Татковци", "Лъжите в нас", "Съни Бийч" и други.

Весела Бабинова като Ема в "Код Жълто"

Източник: Artvent / фотография Павел Червенков

Весела Бабинова като Ема в "Код Жълто"

За предстоящото си премиерно представление Яна Титова пише в анотацията:

""Код Жълто" е смешна и неловка история за това как дори с най-добрите намерения, опитът да се борим със системата често завършва с парадоксална ситуация: четири жени, които чистят! (Защото, както мъдро отбелязва Благовеста: "От тази революция малко ми се повръща.")".

Деян Донков и Анна Кошко разкриват тайните на „Последният час на Мерилин Монро“ в Народния театър

Деян Донков и Анна Кошко разкриват тайните на „Последният час на Мерилин Монро“ в Народния театър

Пиесата, създадена по автентични документи и събития, надниква отвъд бляскавия образ на съблазнителната блондинка

Премиерата на "Код Жълто" е на 2 октомври от 19:30 ч. в Театър Artvent.

След това представлението ще се играе в Бургас (Културен дом НХК) - на 11 октомври, в Пловдив (Градски дом на културата "Борис Христов") - на 18 октомври и в Русе (Филхармония Русе) - на 12 ноември.

Повече информация и билети има тук.