Изложбата е изградена в три концептуални линии, върху три мита, които вълнуват автора от години. Техните следи виждаме в 30-те живописни и графични творби, които са събрани в общото изложбено пространство. Всички те допълват и развиват основтата идея за духовните човешки ценности.

Лични или общочовешки са митовете на Буян Филчев? Кои са те? Какво е общото помежду им?

Тези въпроси търсят вашите реакции и личните ви отговори.

Буян Филчев е роден в София на 5 май 1952 г.. През 1978 г. завършва Висшия институт за изящни изкуства "Николай Павлович", София, специалност илюстрация и оформление на книгата. Работи в областта на графиката, живописта, илюстрацията и графичния дизайн.

Член е на СБХ от 1982 година. През 1982-1998 неколкократно е избиран в ръководството на секция Графика. През 1999 г. е избран за член на Управителния съвет на СБХ като представител на секция Графика, а след което и за председател на същата. Професор е по графика и графични технологии във Факултета за начална и предучилищна подготовка - катедра "Педагогика на изкуствата" в СУ "Климент Охридски".

Понастоящем е директор на издателство „Български художник" от 1995 г. Цялата му творческа и професионална биография, през последните 30 години е тясно свързана с всички значими изяви на съвременната българска графика, илюстрация и оформление на книгата. Многократно участва в журита на национално и международни изложби.

През 1995 е член на Организационния комитет на Международното триенале на графиката София'95.

Автор е на запазения знак и на цялостния дизайн на каталога на Триеналето. Същото се отнася и за следващите издания на Триеналето през 1998, 2001, 2004. През 1999 е поканен в Организационния комитет на Варненското биенале на графиката, а също така и за член на селекционното жури и международното жури по наградите. От 2001 г. е председател на Организационния комитет на Международно триенале на графиката София 2001, 2004 и 2007 г. През 2004 г.  става  член на Специализирания научен съвет по изобразителни изкуства към ВАК.