Мит 1: Може да се отслабва само на определено място.
Когато организма отслабва, той отслабва целия. С определени упражнения можете да приведете мускулите в съответна област в тонус. Същевременно, ако искате резултата да е траен, трябва да работите с всички мускулни групи.
Мит 2: Аеробните упражнения са най-добрият начин за изгаряне на мазнини.
Това не е нито най-добрият, нито най-лошият начин за отслабване. Той помага да поддържате форма. Най-добре е да комбинирате силови с аеробни упражнения.
Мит 3: Силовите упражнения водят до голямо увеличаване на мускулната маса.
Тези упражнения тонизират мускулите и увеличават ефективността на спортните занимания. За да доведат до увеличаване на мускулната маса, тези упражнения трябва да се правят дълго и упорито. Необходимо е също специално хранене, още повече, че при жените развитието на мускулна тъкан става по-бавно, отколкото при мъжете.
Мит 4: Има продукти, с помощта на които може да се отслабне, независимо от храненето и физическите занимания.
За съжаление, всички продукти имат свои странични ефекти и последствия, така че не разчитайте само на тях като на вълшебни пръчици за отслабване. Не бъдете лениви, а се занимавайте със спорт и се хранете правилно.
Мит 5: След 20-минути упражнения организмът започва най-ефективно да изгаря мазнините.
Организмът постоянно изразходва мазнини и въглехидрати за получаване на енергия. В хода на физическите упражнения, този разход се увеличава, но 20 минути - това не е магическа формула за организма да включи режим на ускорено превръщане на мазнините и въглехидратите в енергия.
Мит 6: Късните вечери водят до увеличаване на теглото.
Към увеличаване на теглото води небалансираното хранене. Ако вечеряте зеленчуци с риба или месо, то няма значение дали ще го изядете до 18 или след 19 часа - резултатът ще е еднакъв. Важното е да не лягате веднага след хранене, тъй като това е вредно за стомаха.
Мит 7: Борбата с целулита е по-трудна, отколкото с обикновените мазнини.
Целулитът е комбинация на мастни клетки и вода, разположена близо до повърхностния слой на кожата. Тези мастни клетки не се отличават от другите мастни клетки в тялото. Борбата с целулита не е по-трудна, нито по-лека, в сравнение с другите мастни клетки. Просто видът на портокаловата кожа разстройва много жени и на тях им се струва, че е много трудно да се справят с него.
Мит 8: Ако не консумирате мазна храна, няма да натрупате килограми.
Организмът може да превръща в мазнини и белтъчините и въглехидратите, а отказът от мазна храна може да доведе до недостиг на мастни киселини в организма ви. Освен това, храна, лишена от мазнини, увеличава риска от рак на дебелото черво.
Мит 9: Гените и хормоните влияят на обмяната на веществата повече, отколкото храненето и физическите занимания.
Гените влияят на предразположеността към напълняване, но дори да имате такива гени, с упражнения и правилно хранене може да постигнете желаните резултати. В крайна сметка, фитнесът и храненето играят по-важна роля в борбата с излишното тегло, отколкото гените.
Мит 10: Ако са ви направили липосукция, то това е веднъж-завинаги.
Това не е вярно. Ако са ви премахнали мастна тъкан в някоя част на тялото с липосукция, то организмът лесно ще възстанови тази тъкан, в това място, ако нищо не промените в начина си на живот.
10 мита за отслабването
Източник: .NET
DrEm
на 22.10.2008 в 13:32:08 #1НА АЗИС колко пъти му смукаха гъза и пак си му е голем