Със сигурност ни се е случвало да си спомняме, че сме сънували нещо много забавно или пък доста плашещо, но да не можем да се сетим ясно какво точно е било. Това е обичайно явление и в него няма нищо странно. Но какво да направим, ако искаме да помним среднощните си мисловни подвизи на сутринта?

Учени от австралийски университет са провели изследване с участието на 100 доброволци. Идеята им е да докажат, че има връзка между достатъчното количество витамин В6 в организма и възможността да помним сънищата си

Снимка 359017

Източник: Facebook / Endometriosis an honest account

И целта е постигната. Участниците са разделени на три групи. На едните се дава плацебо, на вторите - витамини В комплекс, а на третите - само В6, пояснява Reader's Digest. Именно последната група демонстрира най-добри резултати от гледна точка на запомняне и преразказване на сънищата си.

Прекарваме средно по шест години от живота си в сънуване. Затова за мнозина не е все едно дали ще помнят или не какво се е случило през това време. Ако сме наясно със сънищата си, това ще ни бъде от полза, за да успеем да се контролираме, докато сънуваме. Например да сме наясно, че това е просто кошмар, а не действително.

Липсата на сънища е тревожен сигнал за здравето

Липсата на сънища е тревожен сигнал за здравето

Заплашва ни епидемия от несънуване

Всичко това на подсъзнателно ниво, разбира се. Но трябва да имаме едно наум зa приема на витамин В6. Той става токсичен за тялото ни, ако го приемаме в големи дози. Най-добре да си го набавяме чрез храната - с риба, говеждо, картофи и други.