Всички можем да разкажем своите истории, когато ни се е случвало точно това, от което най-много се страхуваме. В крайна сметка, страховете винаги се сбъдват. Това важи с пълна сила и за страха от бедност. Време е да пренастроим мисленето си, мрачните сценарии нямат място в главите ни.

Милионерите, правилата им за пестене на пари и как да последваме примера им

Как се става милионер

Богатството изисква дисциплина

Вярванията и навиците на бедните ни програмират на бедност. Кои са тези навици, как да се избавим от тях и да започнем да мислим така, че да имаме по-добър доход и стандарт на живот.

Повечето от тези вярвания и навици идват от илюзията за дефицит. Ето един пример - нищо не трябва да се изхвърля, дрехите трябва да се кърпят, когато вече и за това не стават, да се закарат на вилата или да се качат на тавана, а после да ги нарежем за парцали... Това сме научили от своите баби и дядовци, но те са живели в други времена, когато това е било наистина жизненоважно. Много от тях са гладували и са имали непосилно тежък живот. Времето, в което ние живеем обаче е друго. Ние не само че не гладуваме, но и често се глезим с какво ли не.

Снимка 504617

Източник: iStock

След като живеем в друго време, защо продължаваме да се придържаме към старите идеи и да ги следваме. Какво се случва? Гардеробът ни е пълен с дрехи, които не носим, едва намираме тези, които ни трябват, бъркотията е пълна, има застой на енергия и никакъв прогрес в живота. Това е бедняшки навик – да се държиш за всяка трохичка. Страхът от бедност действително привлича бедност, недоимък, малка заплата и други неприятности.

За да променим нещата като начало трябва да анализираме мислите и навиците си и да си отговорим на въпроса какво ни притиска в живота, за да няма изобилие, безметежност и щастие. А когато открием тези вредни мисли, трябва да се освободим от тях.

Снимка 504616

Източник: iStock

Нещо правим като бедняците... Може би купуваме много, но евтини и некрасиви дрехи, вместо за тези пари да вземем една-две прилични и стилни, които ще ни изпълнят с вдъхновение. Ще станем по-привлекателни, ще излъчваме повече положителни вибрации. Ще започнем да виждаме позитивното около нас, да забелязваме възможности, които по-рано не сме.

Мелъни Пъркинс - най-младата милиардерка в Австралия, която удвои богатството си по време на пандемията

Да станеш двойно по-богат милиардер по време на пандемия

Най-доброто от от лошото

Трябва да помислим в кои области можем да си позволим по-висок стандарт на живот и да не ползваме стари неща. Не е задължително да правим непосилни стъпки, а само малки крачки, които ще повдигнат нивото ни. С малки увеличения на разходите и с умерени промени в действията ние можем да постигнем по-висок жизнен стандарт и да се избавим от проявите на бедност, пише Знание.

Работа с нас самите несъмнено ще ни помогне да изхвърлим вредните и неконструктивни мисли. А резултатът си струва. Е, поне нищо не ни пречи да опитаме.