Едва ли има по-удовлетворяваща и обичана храна от хрупкаво пиле - ако не броим пържените картофи, разбира се. Но когато искаме да не губим много време в готвене, обикновено приготвяме не цяло пиле, а само бутчетата.

Сосът от три съставки, който подхожда буквално на всичко

Сосът от три съставки, който подхожда буквално на всичко

От салати до стекове и пържени картофки

И на пръв поглед няма нищо по-лесно от това - запичаме ги с кожата надолу на горещ тиган, след което ги довършваме със или без добавки на фурна. Бихме могли да ги досготвим и на тигана под похлупак.

Бъркаме ли някъде в стъпките дотук? Оказва се, че да...

Когато приготвяме бутчета или крилца с кожата, тя трябва да бъде запечатана на студен тиган - подготвяме месото, подреждаме го в тигана, слагаме върху котлона и чак след това го включваме.

Снимка 697979

Източник: iStock

Кожата ще стане хрупкава и златиста по-равномерно, като това ще отнеме около 15 минути. След това обръщаме бутчетата с кожата нагоре и ги печем за още толкова време във фурната на около 200°C.

Снимка 697980

Източник: iStock

В какво се крие тайната на "студения метод"? Когато ползваме студен тиган, мазнината се отделя от кожата на пилешките бутчета по-равномерно, като така е по-малко вероятно да ги загорим. Освен това не е необходимо да слагаме допълнителна мазнина, пишат The Kitchn.