Сутринта може да е най-важното време от деня, но невинаги успяваме да я оползотворим пълноценно. Закуската може да е най-важното хранене, но невинаги ни остава време за нея. Често дори не знаем какво сме правили цял час от ставането от леглото до тръгването за работа.

Според ново изследване, публикувано в Business Insider, с годините придобиваме едни навици, а други отпадат от ежедневието ни. Ето и няколко конкретни примера.

Хората на възраст 30-64 години са по-склонни да си приготвят дрехите за следващия ден още от предишната вечер. Това се случва от време на време на представителите на групата 18-29 и е най-рядко явление в групата над 65 години. 

Снимка 364589

Източник: iStock

По-възрастните хора (над 65) по-често стават преди седем сутринта. Те са запазили и някои полезни навици и продължават да закусват здравословно и да тренират. Между 30 и 64 години пък най-често се налага да ставаме и преди шест сутринта.

Планирането на деня още от неговото начало е трудна задача за всички възрастови групи. Според изследването, най-добре с нея се справя групата между 30 и 44 години. А между 18 и 29 се оставят почти изцяло на течението.

Защо да ставаме в пет сутринта

Защо да ставаме в пет сутринта

Има ли връзка между успеха и ранното ставане

Денят на пенсионерите много по-често започва с новини, и то по телевизията. По-младите или въобще не се информират какво се е случило през нощта, или го правят онлайн.