За първи път от две години насам крал Чарлз Трети и принцесата на Уелс присъстваха заедно на службата по случай Деня на Общността на нациите. Тя се състоя вчера в Уестминстърското абатство, а настроението видимо беше приповдигнато.
Миналата година и кралят, и Кейт Мидълтън отсъстваха от традиционното събитие, защото седмици преди това бяха съобщили за онкологичните си заболявания. Кейт обяви, че е в ремисия преди няколко месеца, докато Чарлз продължава лечението си.
Съпругата на краля Камила, принцът на Уелс Уилям и премиерът на Великобритания Киър Стармър също бяха сред събралото се множество в Уестминстърското абатство, пишат ВВС.

Източник: GettyImages
Безспорно обаче всички погледни отново бяха в Кейт Мидълтън, която демонстрираше добра форма и беше усмихната през цялото време. За събитието тя беше избрала червена рокля Catherine Walker и шапка в същия цвят Gina Foster.

Източник: GettyImages
43-годишната принцеса на Уелс носеше семейни бижута - перлена огърлица с диамантена закопчалка, подарена й от Елизабет Втора, както и перлени обеци, принадлежали на майката на съпруга й принцеса Даяна.

Източник: GettyImages
Появата на Кейт Мидълтън на поредно официално събитие потвърждава, че тя е в добра форма и явно планира да има повече ангажименти в качеството си на принцеса на Уелс през 2025 г.