Ивет Лалова се класира за финала в бягането на 200 метра при жените на лекоатлетическия турнир на Олимпиадата в Рио де Жанейро, съобщава сайтът на Игрите.

32-годишната българска атлетка финишира втора във втора полуфинална серия с време от 22.42 секунди и по право намери място сред най-бързите осем в дисциплината на Игрите.

Победителка в серията на Лалова с 22.28 секунди стана Мари-Жозе Та Лу от Кот д`Ивоар.

Българката ще бяга за втори път в кариерата си във финал в дългия спринт на Олимпиада.

Лалова влезе в „Топ 8“ на дисциплината и на Игрите н Атина през 2004 година, където остана пета.

С първо време за финала се класира фаворитката Дафне Схипърс от Холандия. Тя постигна 21.96 секунди в полуфиналната си серия.

Финалът е на 18 август (четвъртък) от 4:30 часа българско време.