"Портфейлът е продължението на члена - това е част от мъжката идентичност", откровен е сексологът-психотерапевт Румен Бостанджиев. Той е специализирал е сексология в Белгия и Холандия, член е на Европейската федерация на сексолозите. В интервю за e-vestnik разкрива наблюденията си върху съвременните тенденции в българската сексуалност.

"Мина времето, когато бяха на мода гларусите, които само с един гол секс да създават впечатление на истински мъжкари. Парите са гориво. Човек където и да иска да отиде, трябва да има гориво. Но само с гориво нищо не се прави.

Сега за истинския мъж, стабилния мъж, е абсолютно необходимо да има сериозно образование, стабилна професия, стабилни доходи, да може да гарантира не само пълноценен сексуален живот, ами и високо качество на живота въобще."

Въпреки това, голяма част от хората, които търсят консултации при него са заможни, но не са овладели изкуството да бъдат щастливи, признава докторът. Той се притеснява, че се намираме във фаза, в която на преден план е видимото, материалното, онова, което може да се измери, да се пипне, а по-духовните неща остават като че ли в някакви по-затворени общности.

Запитан дали любовта в началото на новия век не е вече отмряла, Румен Бостанджиев все пак разкрива известен оптимизъм.

"Сериозните връзки, сериозните отношение не се виждат. Смята се, че някъде 60-70% от хората живеят в някаква статистическа такава средна работа, в която не са чак толкова отчуждени, за да се разделят, ама и кой знае каква любов не ги свързва."

"Някъде около 10% са благословените, тези, които успяват да изградят пълноценна, дълбока връзка, която с годините като старото вино става по-силна, която позволява да се развие еротичният потенциал и тези хора да стигнат до истинска интимност. Не всичко опира до късмета и точния човек. Това е и въпрос на изкуство. При наличие на добро желание и на вяра, човек може да постигне нещо, което средностатистическата маса дори и не подозира, че съществува."