Барбара Стрейзън, актриса/изпълнител/автор/продуцент/дизайнер/автор/активист и носителка на 8 награди Грами (вкл.и в категориите „Легенда" и „За цялостно творчество"), ще получи наградата Личнаст на годината на MusiCares 2011 на 21-та годишна благотворителна гала вечер, която ще се проведе на 11 февруари 2011, в седмицата на наградите Грам.
Легендарната актриса ще бъде удостоена с наградата Личнаост на годината заради признанието за креативните й постижения, както и благотворителната дейност, която е изключително мащабна през годините.
Кариерата на Барбара Стрейзън е белязана от смели креативни постижения и от поредица първи места. Несравним талант, Стрейзъне единственият артист с колекция от награди Оскар, Тони, Еми, Грами, Златен глобус, Национален медал на изкуствата както и Орден на почетния легион на Франция и Награда за цялостен принос на Американския филмов институт. Тя е също така и първата жена режисьор с награда на Кенеди център.
Стрейзън е единствената изпълнителка с албуми достигнали номер едно в пет последователни десетилетия. Има 51 златни, 30 платинени и 18 мултиплатинени албума, а това е повече от всяка друга изпълнителка, според Асоциацията на Звукозаписната индустрия в Америка. С продажбите си от 71.5 милиона албума също така оглавява класацията за изпълнителки. С дебюта на Love Is The Answer на No. 1 през 2009, времето между първия и последния No. 1 албуми става 46 години - а това е по-дълъг период от който и да е друг изпълнител или група.
За първия игрален филм, „Весело момиче" през 1968 г.получава награда на академията за най-добра актриса.
С „Йентъл" (1983), нейният режисьорски дебют, тя става първата жена, която е режисьор, продуцент, автор и звезда в голяма филмова продукция. „Йентъл" получава 5 номинации за Оскар и Златен глобус за Най-добър режисьор/Игрален филм и Най-добър игрален филм/Комедия или мюзикъл.
„Принцът на приливите", следващият й режисьорски филм, в който също участва и продуцира е първият игрален филм, режисиран от жена, който получава номинация от Режисьорската гилдия на Америка, както и 7 номинации на Академията. През 1994 получава награда от Режисьорската гилдия на Америка за ТВ спешъла "Barbra: The Concert," режисиран съвместно с Dwight Hemion.
Дебютът на Барбара на Бродуей в „Мога да ти го продам на едро" й носи номинация за Тони.
За нейния първи албум, The Barbra Streisand Album, през 1963 г.получава 2 награди Грами, вкл.и за „Най-добро вокално изпълнение", които я превръщат в най-младата носителка на тази награда по това време.
За "Evergreen," любовната тема към нейния хитов филм „Роди се звезда", през 1976 г.тя става първата композиторка с награда на Академията.
През 1997 г.отново получава номинация като съкомпозиторка на "I Finally Found Someone," базиран на филма й от 1996 „Огледалото има две лица". Филмъм получава 2 номинации за Оскар и Златен глобус.
Първият ТВ спешъл на Стрейзън - "My Name Is Barbra" (1965), й носи 5 награди Еми, вкл.за най-добро изпълнение, както и първата от двете награди „Пийбоди". Този успех се повтаря 30 години по-късно с "Barbra: The Concert," който и носи още 2 награди Еми между общо петте за продукцията. Това шоу се превръща в музикалната програма с най-висок рейтинг в историята на HBO. Нейният ТВ концертен спешъл от 2001, "Timeless. Live in Concert," корежисиран от нея, печели още 4 Еми награди.
DVD изданията на концертите също оглавяват класациите. Тройтото издание от 2009, Streisand The Concerts, заема No. 1 в DVD класацията на Billboard цели три седмици. Година по-късно - One Night Only, също застава на номер едно.
Дейността й в борбата за граждански права и благотворителните търсения са не по-малко впечатляващи. Фондацията Стрейзън е дала милиони долари чрез 2,100 дарения на организации с нестопанска цел и набира също така милиони долари чрез изпълненията си. Барбара поддържа впечатляващи каузи - от СПИН организации до такива, които защитават равенството при жените, човешките и граждански права, защита на околната среда, еврейско-арабските взаимоотношения, както и взаимоотношенията между афро-американците и евреите.
Създадена през 1989 от Звукозаписната академия, MusiCares осигурява безопасна мрежа от критична помощ за хората от музикалния бизнес във времена на криза. Услугите и ресурсите на MusiCares покриват широк обсег от финансова, медицинска и лична спешна помощ и всеки един случай се разглежда индивидуално и поверително. MusiCares насочва ресурси и внимание към проблемите на човешката дейност в музикалната индустрия, които могат да повлияят директо на доброто развитие на музикалната общност.
Създадена през 1957, Звукозаписната академия е организация от музиканти, продуценти, тонрежисьори и записващи професионалисти, които са посветени на подобряването на културните условия и качеството на живот на музиката и нейните създатели. Позната най-вече с наградите Грами - най-високо отличие за музикално постижение в музиката - Звукозаписната академия е отговорна за професионалното развитие, културно обогатяване, образование и програми в обслужващия сектор. Академията продължава да се съсредоточава върху мисията да открива музикалното майсторство, да защитава правата на създателите на музика и да се грижи за това музиката да бъде неотлъчна част от нашата култура.