Сексуалността на нежните създания се провокира не само от определени храни и напитки, а и от модата. Афродизиаците са вещества, които действат подсъзнателно на сексуалните желания, което превръща мъжете и жените в зверове в леглото.
Според проведено проучване на международната платформа за електронна търговия Kaymu, се оказва, че начинът по който изглежда противоположния пол, предизвиква плацебо ефект. Любопитен факт е, че дамите са по-податливи на въздействието на модните афродизиаци.
Нежният пол е привлечен от часовници, ръкавели, вратовръзки и очила. 59 % заявяват, че тези мъжки аксесоари първи ги впечатляват, защото са издайници за благосъстояние, власт и пари. А дамите търсят закрила от по-силния пол на подсъзнателно ниво. И не на последно място е фактът, че повечето жени флиртуват именно на работното място, където мачовците са накипрени.
Костюмът също е символ на репутация, престиж и сигурност, което го прави също афродизиак. 31 % от дамите го посочват за такъв, което вероятно е свързано с влечението им към мъже в униформа.
Едва 10 % от анкетираните са привлечени от спортно-елегантния тип облекло, което препраща към нестандартни сексуални отношения. Тези жени определено са разкрепостени, нямат задръжки и са готови да експериментират.
Мъжете пък се възбуждат от дами в черни рокли. 65 % разгръщат фантазиите си, като видят жена, облечена в тази дреха, особено ако е с гол гръб и тънки презрамки.
Червеното дантелено бельо също се оказва фетиш за 20 % от анкетираните. Едва 15 % от мъжете намират обувките за моден афродизиак, и то ако са на висок ток и с остър връх./Lifestyle.bg
el viejo
на 06.12.2014 в 11:55:48 #1Най-добрият афродизиак за една жена, която да е тя, е шума идващ от разлистване на новички банкноти с високи кюпюри в ръцете на кавалера.