Учените са открили повече от 200 нови биологични вида в тихоокеанския архипелаг Папуа-Нова Гвинея, включително белоопашата мишка и нов вид жаба.

Изследването на отдалечения остров Нова Британия и Южните планински области, до които може да се стигне единствено с помощта на малък самолет, лодка, хеликоптер и ходене пеш, е довело до откритието на голям брой нови бозайници, земноводни, насекоми и растения.

"Да бъде открит напълно нов вид бозайник в този ден и епоха е наистина страхотно", заяви главният изследовател Стийв Ричардс по отношение на новооткрития вид мишка.

"Знам, че хората са чували за райски птици и кенгуру, което се катери по дърветата, но когато погледнеш по-внимателно малките неща, осъзнаваш, че в природата съществува поразяващо разнообразие, за което нищо не ни е известно", допълни ученият.

Джунглите на Папуа Нова Гвинея са една от общо трите области с дъждовни гори в целия свят, заедно с басейните на реките Амазонка и Конго. Ричардс заяви, че те са "хранилище" на биоразнообразието и неговият международен екип е успял да открие множество нови видове.