Блогът 1001 Rules For My Unborn Son започва като частен проект, но скоро се превръща в истински хит в мрежата, който привлича повече от половин милион посетители.

На интернет страницата са събрани всякакви морални съвети, уроци по учтивост и модни трикове, към които ежедневно се добавят нови и нови.

Тонът очевидно е допаднал на днешното поколение млади бащи, които се опитват да открият точния баланс между приятелството и дисциплината в отношенията с децата си. Сред репликите има както по-нестандартни ("Ако те арестуват, обади ми се. От мен получаваш едно безплатно освобождаване"), така и по-старомодни ("Абсолютно никакъв пиърсинг или татуировки").

"В началото блогът бе просто начин да запазя уроците от покойния ми баща, които той ми предаде в детството ми", споделя 33-годишният Уокър Ламонд, създател на страницата.

"Надявах се някой ден да имам син... Разбира се, списъкът се нуждаеше от осъвременяване. Шивашките съвети от баща ми например бяха страхотни, но той нямаше много какво да каже за интернет етикета."

Докато някои от съветите може да не изглеждат, сякаш са извадени от обикновен наръчник за добри родители ("Усмихвай се на хубавите момичета; Винаги поддържай бара пълен"), други са доста по-стандартни ("Ако носиш вратовръзка, закопчай и най-горното копче; Има само едно място, където е приемливо да се носи анцуг").

Ламонд признава, че дори да не му се роди син, блогът е помогнал за собственото му развитие. "Превърна се в наръчник за това, как да бъда добър човек и добър баща".

Още съвети от блога:

- Ако си казал, каквото имаш да казваш, спри да говориш

- Прекарай повече време с майка си; тя е по-готина, отколкото си мислиш

- Открий думата или израза, който най-често използваш, и го отстрани

- Ако направиш грешка, прости си и продължи нататък

- Час в компанията на баба ти и дядо ти е едно добре прекарано време

- Прекарай едно лято в обслужване на маси

- Тениските не са нито философия, нито реклама. Те са тениски. Носи обикновени

- Купувай оранжевите имоти в Монополи

- Пази копие на писмата си; така е по-лесно за биографа ти