Лятото - сезонът на най-дългите отпуски. Времето от годината, когато всички сме шампиони по стягане на куфарите за нула време, защото приключенията не чакат, а трябва да бъдат изживени сега, веднага.

За любителите на плажа и даровете на морето е повече от ясно къде ще прекарат своите летни почивни дни. Но онези, които ги влече към уединението, гората и времето, прекарано сред природата, са изправени пред дилемата къде точно да презаредят батериите този път.

Къмпинг в планината през лятото звучи супер - човек хем е в дивото, хем не е съвсем далече от цивилизацията. Защото ако преди 20 години отиването на къмпинг е означавало буквално да хванеш гората, то днес не е задължително да е точно така. Да, суровото преживяване винаги е налице, но къмпингите сега са много по-различни.

Снимка 626104

Източник: iStock

Те например разполагат с изводи за електричество и вода, към които да вържем караваната или кемпера си. Тоест, няма да се налага да стоим на тъмно вечер и да разчитаме на газовите котлони, за да сготвим. Нещо, което променя напълно играта, без да отнема от чара на неповторимото изживяване сред природата, но и остава усещането сякаш сме си у дома.

Плюсовете на къмпингуването са толкова много, че по-бързо ще стегнем раниците, отколкото да ги изброим всичките. Ето обаче няколко бързи:

  • Прекарваме повече време със семейството;
  • Създаваме нови познанства и приятелства;
  • Времето сякаш спира, а с него се изпарява и натрупаният стрес;
  • Получаваме нужния детокс от технологиите;
  • В повечето случаи къмпингуването е изгодно от финансова гледна точка;
  • Цялото семейство придобива нови умения, които в градска среда няма как да бъдат усвоени.
Снимка 626103

Източник: iStock

Когато сме на къмпинг и ние, и децата се зареждаме с енергия, а най-примамливото е, че в повечето пъти около него има толкова маршрути и пътеки, които чакат да бъдат покорени. Така семейната идилия е пълна, а освен нея печелим и физическа активност, която за хората, работещи в офис, си е необходима.

Последното също е един от плюсовете на къмпингуването - можем да се раздвижим сред природата и да хванем тен, без да сме ходили на плаж.

А най-хубавото е, че няма и да се наложи да търсим информация за къмпингите в България из различни сайтове в мрежата. Защото вече има цялата нужна ни информация за всички подобни места в страна на едно място - в Къмпинг пътеводителя на България.

И нека приключенската обиколка из страната да започне...

Съдържанието е изготвено по проект на Министерство на туризма