Рики Мартин, който призна, че е гей по-рано тази година, заяви че не смята да сключва брак, докато не легализират гей сватбите в родината му Пуерто Рико. Рики и партньорът му са заедно от три години, но певецът не иска да се врича във вярност в САЩ.

Ето какво сподели той за британско списание: "Да, обвързан съм в момента, но не дискутираме с партньора ми темата за брак. От три години сме заедно, но връзката ни все едно е в начален стадий. Това, което искам е да имам признанието за нея на всички хора в родината ми. Не искам да съм гражданин втора ръка. Искам да сключа брак на острова, където съм роден и където ще умра. За съжаление гей браковете не са легални в Пуерто Рико. Можем да направим символична сватбена церемония във Великобритания, в Испания или в Аржентина, но това няма да е каквото искам."

Рики е баща на близнаците Матео и Валентино, които осинови преди време. Той се надява да ги научи да са толерантни към хората с различна сексуална наклонност. "Трябва да накараме хората да разберат, че нашата връзка се гради на любов и уважение и че не всяко семейство се състои от мъж и жена. Това ще повтарям и на децата си. Когато ме попитат къде е майка им, ще им казвам, че не във всяко семейство има майка и татко. Някои семейства се състоят от две майки или двама бащи и в това се крие красотата на модерното семейство", обобщава излиянията си певецът.