Първият ден от Новата година е време за позитивизъм и насочени мисли за щастие, късмет, любов и всичко друго, което бихте искали да ви се случи през годината. Това се нарича кодиране или програмиране.

Първият ден е изключително важен, но особено силно енергийно заредени са първите две седмици от годината. Освен чрез мислите, кодирането на щастието и късмета става чрез конкретните неща, които правим в тези дни, както и в традициите и обичаите, които съпътстват началото на годината.

Например баницата с късмети, която е традиционна за 1 януари е едно своеобразно кодиране на годината. Мислете за късмета, който ви се е паднал. Визуализирайте го и така има много по-голям шанс той да се сбъдне. 

Посветете днешния ден на хубави срещи с приятели и близки, приятни мисли и занимания. Традиционното сурвакане съхранено от исторически времена е именно кодиране за здраве.  

Снимка 331534

Източник: iStock

За благополучието важна роля играе празничната трапеза. Храната, външният й вид, размерите, цветовете и дори консистенцията на храната са от голямо значение.

Задължително е кръглата форма да присъства на масата -  празничната погача или баницата с късмети символизират Земята и вечността.

Хапва се свинско, което символизира мъдрост, прогрес и връзка със земята.

Според някои вярвания къдравите салати или листата на зелето, което е по-характерно за зимните салати у нас символизират финансовото благополучие, тъй като листата им напомнят за банкноти.