Макар горещините все още да ни се струват като нещо невъзможно тази година, таим надежда, че все пак ще дойдат (нали уж е лято). Много е важно да сме запознати какво обличаме, когато се изправим в битка с топлината.

Изборът на материи, които улавят влагата и предотвратяват дишането на кожата, правят така, че да чувстваме топлината още по-непоносима. Нека видим един кратък списък на най-добрите и най-лошите тъкани, които да обличаме през лятото. Предупредени сте, вие решавате.

Бръснене, потене, комари, прах и изгаряне - лошата страна на лятото

Тъмната страна на лятото

Потенето, комарите, изгарянията и как да им се даваме

Какво да носим

Памук
Памукът е известен като много благоприятен материал за носене. Тъй като е естествено влакно, той ще абсорбира влагата по време на потене (особено през лятото), като ни позволява и да се охладим по-бързо.

Докато памучните дрехи повишават комфорта в топлите дни, правят и потните петна доста видими, поради което трябва да постъпим тактически точно кои цветове да носим.

Снимка 370463

Източник: iStock

Лен
Точно като памука, ленът също е естествено влакно с по-големи абсорбционни способности, отколкото други тъкани. Освен това ленът няма да се полепва към тялото ни, което е идеално, когато ходим пеша по пътя към работа.

Коприна
За хората с малко по-скъп вкус, коприната е друг удобен материал за носене, когато температурите се покачват. Тъй като коприната е направена от копринената буба, вместо да идва от растителен източник, тя не е толкова абсорбираща като памука или лена.

Въпреки това изглежда много привлекателен избор през лятото, благодарение на нейната лека природа.

Какво да не носим

Дънков плат
Докато дънковият плат се оказва изненадващо популярен избор през лятото, всъщност е много непрактично решение по това време на годината.

Той е тежък, не много "дишащ" и доста свиващ се, така че решавайки да носим любимите си впити дънки на път за работа, всъщност си причиняваме сериозен дискомфорт.

Снимка 327540

Източник: iStock

Найлон
Найлонът е синтетичен материал, който си спечелва популярност през 1940 г., когато женски чорапи, известни още като "найлонови", започват да се продават масово в САЩ.

Макар че е практична тъкан, често използвана от марките за спортно облекло, заради своята еластичност, найлонът не е много абсорбиращ и увеличава вероятността от протриване.

Полиестер
Когато полиестерът е въведен на пазара в САЩ, той е описан като "чудотворно влакно, което може да се носи 68 дни без да се гладене и все още изглежда добре", както е посочено от Materials World. Въпреки че е високо ценен, заради неговата издържливост и ниска цена, той е и водоустойчив.

Това означава, че няма да попие потта ни, както правят другите материи, което ще създаде дискомфорт по време на горещините. Полиестерът ни кара и да се потим повече.