Новата година винаги идва с нови обещания, които даваме към себе си или към другите, но които твърде често забравяме още след новогодишната заря.

Дали обещанията тази година са, че ще откажем цигарите и ще влезем във форма, или че ще изкачим някой връх, ето няколко съвета, които ще помогнат в реализирането на всички.

Бъдете реалисти

Нека не си поставяме цели, за които още от самото начало е ясно, че едва ли ще спазим. Ако целта действително е да влезем във форма и да спортуваме активно, нека си обещаем, че ще го правим два пъти в седмицата, а не пет. Колкото по-реалистично е обещанието, толкова по-голям е шансът реално да го изпълним.

Снимка 331316

Източник: iStock

Споделете желанията си

Хубаво е да разкажем за новогодишните си обещания на най-близките. Не е нужно да го правим чрез пост във Facebook, но е хубаво да приобщим заобикалящите ни хора към целите и желанията си. Така ще има кой да ни подкрепя и мотивира - ако случайно решим, че се отделяме по пътя към изпълнението им.

Стъпка по стъпка

Ако целта е да живеем по-здравословно, не е нужно да изискваме от себе си на 2 януари да сме отказали цигарите и алкохола, хладилникът да е пълен с плодове и зеленчуци и да имаме карта за фитнес и йога.

Снимка 331317

Източник: iStock

Малките, но реални стъпки към изпълнението на обещанията са ключът към успеха. Затова и дневните и седмичните цели работят за нас много по-добре, отколкото протяжните годишни. Така в края на 2018 г. ще може да погледнем назад и да видим резултата от многото малки стъпки.