Популярният английски вестник „Гардиън" постави Христо Стоичков на трето място сред най-лошите треньори в историята на футбола.

Родната легенда отстъпва в класацията само на бившия треньор на Ливърпул и Нюкасъл Греъм Сунес и на Егил Олсен, винен за погубването на Уимбълдън.

„Не вярвам в тактиките" са първите думи на Стоичков, след като поема испанския Селта Виго. "И това не е лъжа", иронично отбелязват от "Гардиън", напомняйки, че като треньор на България Стоичков изпробва схемата 2-4-4 срещу Малта.

Отношението към футболистите му е най-голямата ахилесова пета на Стоичков според англичаните. Българинът обиди и накара трима играчи да се откажат преждевременно от националния отбор.

"След като установи, че хората с които може да се скара не са достатъчно, Стоичков реши да поведе война с цяла държава, като заяви, че Румъния са уредили мач от квалификациите. Не особено популярен в Селта, той бе уволнен само след шест седмици начело на клуба", пише Уил Хърси.

След Стоичков в класацията попада бившият мениджър на Тотнъм Оси Ардилес, известен с впечатляващата си тактика 4-1-5, донесла му статистически най-лошото точково постижение за Тотнъм.

Дейвид Плат, с чиято помощ Сампдория изпада за пръв път от 17 години от Серия А, е на пето място. След това англичанинът поема Нотингам, където харчи 12 милиона паунда за недоказани играчи и бързо става "най-непопулярния човек в областта след Сър Гай от Гизбърн".

Шестата позиция е за бившия наставник на Уест Хем и Нюкасъл Глен Рьодер. Играчи като Кануте, Дейвид Джеймс, Джо Коул, Паоло ди Канио се оказаха недостатъчни да спасят Уест Хям през 2001, благодарение на вещото ръководство на Рьодер

Алън Бол, човекът, успял да доведе до изпадане 5 различни отбора, попада едва на седмо място. През 1996 г. той съобщава на играчите на Манчестър Сити, че равенство в последния мач им стига за оставане във Висшата лига. След час игра резервата Найъл Куин съобщава, че сметките на Бол са грешни и се нуждаят от победа. Твърде късно.

Английският национален отбор от Световното през 1986 г. окупира осмо място, след като цели шест от участниците в него се провалят в опитите си да станат треньори.

Девети е Клод Анелка, брат на футболиста Никола Анелка. През 2004г. той предлага 300 000 паунда на всеки отбор, който го наеме като треньор. Рейт Роувърс от шотландската първа дивизия приемат. След 8 мача и 7 загуби Анелка установява, че треньорската професия не е толкова вълнуваща, колкото изглежда на пръв поглед, и напуска.

Шотландецът Джим Фолън, който успява да загуби 31 от общо 34 мача начело на Дъмбартън, заема последното десето място в класацията.