Прочутата руска ясновидка Галина Багирова е ръководител на Московския център по парапсихология. Родена е в Азербайджан, но живее в руската столица.

Търсена е от полицията за разкриване на престъпления. Предвиди срива на рублата.
Багирова завърши на трето място в риалити предаването "Битката на екстрасенсите".

Нейната слава стана толкова голяма, че в интернет се появиха менте гадатели, които използват името й.

Ясновидката признава, че непрекъснато е в контакт с Ванга. "България Днес", където и цялото интервю, откри руската гадателка, която разкри уникални неща за своите контакти с българския феномен.

- Г-жо Багирова, как се запознахте с баба Ванга?

- Никога не съм се срещала на живо с нея, но имах контакт. Веднъж получих сън, докато бях много млада. Карах втори курс в института. Беше през 1975-а.

Видях я как седи на земята недалеч от моя дом. Затичах се, за да й помогна. Отидох, а тя ми каза: "Не, не. Не ме пипай. Малко ще поседя, а после ще си тръгна."

Помислих си как мога да позволя тя да седи на земята, вместо да я поканя на гости. Тя отново ми каза: "Не се притеснявай, всичко ще бъде наред"./Lifestyle.bg