Гимнастичките отново ни зарадваха. Българският отбор се завръща от състезание в Беларус с пълен комплект медали - два златни, един сребърен и две бронзови отличия!

Снимка 307116

Източник: БФХГ

Чаровната Невяна Владинова игра отлично и отвя конкуренцията, спечелвайки златото на беларуска земя с оценка - 18.650 т.

Снимка 307115

Във финала на бухалки Неви спечели сребърния медал, след като изигра фантастични бухалки и получи оценка от 18.650 т. На лента грацията отново вдигна залата с огненото си изпълнения на мелодията от "Булерия" и спечели бронзовия медал, като бе оценена със 17.250 т.

В съчетанието с 5 обръча ансамбълът на България буквално изригна и взриви залата! Игра без грешка, която заслужено има донесе оценката от 18.700 т. и златните медали!

Във финала с три топки и две въжета ансамбълът на България спечели бронзовия медал, след като допусна една лека грешка.

Много емоции изживяха грациите ни след спечелените отличия. Сълзи от радост, цветя и... още по-голяма мотивация за победа. "Златните момичета" са в състав - Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Елена Бинева, Теодора Александрова. Те направиха поредното си добро състезание.

Снимка 307117

Момичетата от ансамбъла ни се снимаха и с президента на Международната федерация по гимнастика - г-н Моринари Ватанабе, който специално поздрави нашата делегация за чудесното представяна на Световната купа в Минск.