Калина Сакскобурготска Гомес-Асебо, единствена дъщеря на последния български цар Симеон Сакскобурготски, изживява страхотен момент във всички аспекти. Щастлива в семейния си живот, заедно със съпруга си Китин Муньос и техния син Симеон Хасан, нейният график е пълен с много обогатяващи планове и проекти, от които тя се вълнува.
Една от основните причини, поради които дъщерята на българския цар Симеон и Маргарита Гомес-Асебо е в новините напоследък, е че стана първата принцеса, която влезе в престижния The Explorers Club. Това е организация, създадена през 1904 г. в Ню Йорк, като място за срещи на изследователи и учени, част от която става и нейният съпруг, изследователят Китин Муньос, преди почти 30 години.
"Сега ще можем да подготвяме проекти заедно с The Explorers Club, да даваме тласък на инициативи като пътуването до Антарктида или да популяризираме "Живото наследство на България", разказва Калина преди испанското издание Mujer Hoy. Тя празнува и назначаването си за президент на фондация "Български малтийски орден", ново признание и отговорност, за които е много доволна.
За да получи достъп до The Explorers Club, принцеса Калина е разчитала на подкрепата на астронавта Ричард Гeриът и съпругата му Летисия, която е съветник по отбраната на Джо Байдън и партньор на Илон Мъск. За постигането на това постижение са взети предвид много фактори, като например 15-годишното съжителство на княгиня Калина с племена от Сахара и създаването на фестивал на сахарските племена, който в крайна сметка е обявен за нематериално наследство от ЮНЕСКО.
Пред изданието княгиня Калина споделя още, че дължи страстта си към изследването на своя баща цар Симеон II, с когото е ходила на много планински излети в детството си: "Имам много мили спомени от детството и младостта ми, от тези излети със семейството ми съм научила много за природата, те определено са белязали живота ми".
Източник: GettyImages
Освен това Калина Сакскобурготска разказва и за отношенията със съпруга си, като не крие, че освен емоционалната им връзка като двойка, двамата споделят изключително много общи интереси. Заедно те планират пътуване до Антарктида, като признава, че подготвят тази експедиция с много ентусиазъм и емоция.
"Трябваше да тръгнем в началото на годината, с първия български военен научно-изследователски кораб "Св.св. Кирил и Методий", но професор Пимпирев, директорът на Българския антарктически институт, трябваше да бъде опериран само няколко дни по-рано, затова му казах, че Антарктида може да почака, ще отидем заедно."
Княгинята също така работи от дълго време върху книгата си за България, за която не издава много подробности, а лаконично отговаря: "България винаги изненадва".