Рапърите Румънеца и Енчев нападнаха колегата си Криско, чиято песен "Само шампиони", създадена за Елица Тодорова и Стунджи, ще ни представи на "Евровизия" тази година.

Според тях "смесването на български фолклор с нещо като електро-хаус или немско диско е толкова безсмислено, като да направиш химна в чалга вариант за по-хитово звучене".

Както стана ясно преди дни, първоначалният избор на публиката - песента "Кисмет", бе заменен с друго от парчетата на тандема заради авторски неуредици. Така "Само шампиони", която според запознати е любимата композиция на певицата Елица, ще ни представи на песенния конкурс в Малмьо, Швеция.

Енчев оценява единствено факта, че тази година за "Евровизия" се е наблегнало на избора на песен, а не на изпълнителя. "Тая година поне трътките не си скубеха перата", коментира изпълнителят на "Шатрата".

Заедно с колегата му Румънеца те опитали също да предложат песен за конкурса, но били отрязани, пише blitz. Вероятно това също е наляло масло в огъня в лагера на Криско.

"Звъннах да питам дали приемат песни, но ми отговориха, че изпълнителите сами си ги предложили. В България има и други композитори и текстописци, дори и в хип-хопа има хитови бийтмейкъри, пък после нека си го издрусат парчето Стоян и Елица", разясни задкулисната ситуация Енчев.