Някак много тихомълком в обществото се промъкна тенденцията всички агенции за намиране на работа и служители "Човешки ресурси" да проверяват профилите в социалните мрежи на кандидатите си за работа. Колко е етичен и правилен този подход, е въпрос на лична гледна точка. Но е факт, че методът се прилага ефективно по цял свят.
В този ред на мисли, защо държавните институции да не проверяват кой какво прави онлайн, когато разглеждат кандидатура за виза, за да преценят дали човек е рисков?
Може би по подобни линии се е движела и дискусията във Вътрешното министерство на САЩ тази седмица, когато бе обявено предложението всички кандидати за американска виза да прилагат профилите си в социалните мрежи към пакета с документи.
Предложението е инициирано от Конгреса, ползвайки престрелката в Сан Бернардино като основен мотив за подобен закон.
В момента тече 60-дневен период, в който всеки гражданин на страната може да изрази мнението си спрямо предложението.
Може би е време да се замислим сериозно над това дали мрежите са повече място за споделяне и черпене на информация, или негласно обявена визитка за всеки потребител.
Ако онези пияни кадри в Instagram от Банско от миналата година ни костват зелената карта, бихме били доста разочаровани...
Spotlight
на 07.04.2018 в 20:03:54 #1Keжĸ би ĸ вpĸмĸ дo cĸ зoмиcлим cĸpиeзнe нoд тeвo дoли мpĸжитĸ co пeвĸчĸ мяcтe зo cпeдĸлянĸ и чĸpпĸнĸ нo инфepмoция, или нĸглocнe eбявĸнo визитao зo вcĸaи пeтpĸбитĸл. ----------------------------------------------------------------------------------- Тъпо изказване! Явно има подсъзнателно мислене. Нека ми гледат моя. Нито слагам някаква показност, нито имам да избивам комплекси. Останалите да му мислят.