За да разберем как секстингът влияе на нашата връзка, първо трябва да дадем обяснение на самото понятие.

Секстинг е термин, който се отнася за изпращането на съобщения, снимки или видеоклипове със сексуално съдържание на мобилния телефон.

Активният секстинг живот може да изглежда като знак, че връзката ни е насочена в правилната посока, но нови изследвания показват точно обратното, разкрива Independent.

Според изследователи от Университета в Алберта, които проучват ефектите върху връзките на 615 души, секстингът има някои изненадващи негативни последици.

Учените установяват, че изпращането на съобщение с текст "с какво си облечен" може да добави малко пикантност към нашите взаимоотношения. Хората, които редовно изпращат послания със сексуално съдържание на партньора си, имат по-голямо сексуално удовлетворение в сравнение с тези, които не го правят.

Въпреки това пристрастените към секстинга, се чувстват несигурни в отношенията си и показват по-ниски нива на ангажираност.

Снимка 338264

Източник: iStock

Често хората, които прекаляват със секстинга, са далеч по-малко доволни от други аспекти на техните взаимоотношения.

Според Адам Галаван - водещ автор на изследването, това вероятно се дължи на факта, че "тe се съсредоточават повече върху сексуалната част на връзката си и пренебрегват други области".

Не е изненадващо, че при хората, практикуващи секстинг, има висока степен на "технологична намеса" в техните взаимоотношения. Това означава, че времето с партньора им до голяма степен е доминирано от телефона.

Тази зависимост от технологията може да е част от проблема - вместо да влагат сили в подобряване на отношенията чрез говорене и лично взаимодействие, тези хора просто разчитат на телефоните и на секстинга като основно средство за комуникация.

Снимка 338266

Източник: iStock

Според Галаван този приоритет на технологиите над истинското взаимодействието е в основата на проблема. Той казва: "Секстинг зависимите искат да стигнат до крайната цел - добра връзка - без да се занимават с усилената работа да говорят, да слушат и да прекарват реално време с партньора си."

Галаван вярва, че това е така, защото живеем в култура на незабавно удовлетворение, където искаме всичко на мига.

Що се отнася до решението на проблема със секстинг манията, Галаван споделя: "Трябва да ограничат употребата на телефона и да провеждат добър старомоден разговор, да прекарат известно време заедно в грижа за връзката, вместо да си изпращат непрекъснато сексуално съдържание в опити да постигнат качествени взаимоотношения."

Така че следващият път, когато искате да се свържете с партньора си, разкарайте телефона и се насочете директно към спалнята.