"Малката Хавана" е сред любимите места на пътешествениците и една от най-посещаваните дестинации в Маями. "Понякога до 2 хил. души дневно посещават квартала. Много от маршрутите на екскурзиите в Маями минават от тук, защото ние предлагаме на туристите да усетят кубинската култура,” обясняват туроператорите.
Източник: The New York Times
И наистина „Малката Хавана“ е пропита с кубинска култура. От терасите на ресторантчетата се носи аромат на печена на въглища току-що уловена скумрия, която местните сервират с чеснов сос и пържени банани.
Източник: The New York Times
Един от най-известните ресторанти в Малката Хавана носи некубинското име "Версай", но всичко останало е кубинско: хората, които на висок глас говорят помежду си, сервитьорите с колосани ризи и разбира се ястията.
Източник: The New York Times
В „Малката Хавана“, например, masitas de puerco fritas (пържено свинско) и sopa de platanos (живовляк и пилешка супа) са традиционни ястия от Карибите и Куба, които не бива да пропускате.
Източник: The New York Times
Разбира се, Хавана не би била същата без пурите. В ателие за свиване на пури в сърцето на кубинския квартал на Маями загрубелите пръсти на Мария Сиера правят същите движения, които са извършвали преди повече от 30 години за известната фабрика за пури El Laguito в Хавана, пише Ройтерс.
Тя изрязва от лист тютюн парче във формата на сълза, после го лепи, завива и подгъва в края, оформяйки малкото ветрилце, което е отличителният белег на майсторите на най-качествените кубински пури, които се продават за над 700 долара за кутия.
Сиера е една от общо 10-та майстори, които работят в El Titan de Bronze - магазин в "Малката Хавана", кръстено на Антонио Масео - генерал във войната за независимостта на Куба. Останалите майстори също са от утвърдени кубински заводи, като някои са арестувани неколкократно, преди да успеят да се доберат до Маями. "В общи линии ние сме бутик", обяснява Санди Кобас. "Не произвеждаме в масови количества, а пурите се правят точно както в Куба", допълва тя.