През юни списание L'EUROPEO представя историите на деца на прочути родители.
Списанието изследва тежестта на славата върху животите на някои от най-известните деца.
„Наследниците на Кадафи често дават поводи за коментари в пресата. Скандали, международно посредничество, мултинационални сделки или просто вечеря на свещи с холивудска звезда."
За привилигирования живот на децата на Муамар Кадафи пише Георги Милков от вестник „24 часа".
Яна Костова за това какво е да си дъщеря на реформатор: „Когато знаеш, че баща ти прави нещо важно, че има шанс да промени държавата, нормално е да се чувстваш по-различно. Баща ми има визия за държавата.
Има идея какво иска да бъде България. И знае, че може да го направи. Така че за него цената, която плати, е абсолютно поносима. Обидно е. Много боли. Но това е разговор, който трябва да проведете с баща ми. Това е цената, която човек плаща, когато има шанс да реализира нещо толкова голямо като това, което той дръзна да поиска за държавата."
„До дълбока старост две натрапчиви идеи терзаеха баща ми - страх от бедност и страх от безумие. Беше сигурен, че шизофренията се предава по наследство.
Баба Хана умряла, когато синът й Чарли вече бил млад милионер, звезда от първа величина" - разказва Майкъл Чаплин, синът на Чарли Чаплин.
Интервю на Георги Тошев с внучката на Чаплин Кийра Чаплин.
Интригуваща е и историята на Павел Вежинов - Пальо, синът на големия български писател Павел Вежинов. Артистичен непукист, който превръща живота си в карнавал. „Бъркаше в джобовете на баща си, където имаше пари на кълбета - спомня си Никифор Русков. - Загребваше банкноти с шепи. После ги пръскаше за една нощ."
И още:
Разговор със Самуел Финци за неговия баща и с Ицхак Финци за неговия син.
Момчил Карамитев си спомня за своя баща Апостол Карамитев, когото е изгубил едва на 13 години.
Историята на Лучия Джойс, дъщерята на гениалния писател Джеймс Джойс, която се оказва шизофреничка.
Част от легендите на филмовото изкуство са представени чрез своите деца - Антъни Делон, Гийом Депардийо, Дрю Баримор, Кристиан Брандо.