Следващите гейминг смартфони на Lenovo ще изоставят Duel бранда и ще предлагат главозамайващи екстри от рода на седем-инчови екрани, до 18GB RAM и SSD памет.
Това разкрива Еван Блас в Twitter, като споделя и изтекли изображения на двата модела.
Ако думите му се окажат верни, това ще са едни от най-мощните устройства на пазара през настоящата година.
![Снимка 561690](https://webnews.bg/uploads/images/90/1690/561690/640x.jpg?_=1643438271)
Източник: Twitter / evleaks
Според Блас Lenovo ще заложи на новия Snapdragon 8 Gen 1 и екрани с диагонал от 6.92 инча и 144Hz честота на опресняване и при двата телефона.
Elite моделът ще е с 12GB RAM, a Pro вариантът ще разполага с цели 18GB RAM, 512GB UFS3.1 и 128GB SSD памет.
Блас очаква и двата телефона да са с двойни батерии с две клетки от по 2800mAh, което е разбираемо, имайки предвид взискателните екрани, мощния процесор, но и вентилаторите за охлаждане.
![Снимка 561689](https://webnews.bg/uploads/images/89/1689/561689/640x.jpg?_=1643438256)
Източник: Twitter / evleaks
Откъм управление геймърите ще могат да се радват на общо четири сензитивни спусъка, два сензора за натиск в екрана и два тъч бутона на гърба.
Задната страна на телефоните също изглежда доста нестандартно, като камерният модул е позициониран централно и е украсен с логото на марката и светещи компоненти.
Засега цените на предстоящите устройства остават неизвестни, а самите те би трябвало да бъдат представени през първата четвърт на годината.