След като наскоро писахме кои европейски градове имат най-добрите метро мрежи, време е да видим и кои са с най-лошите. Компанията за съхранение на багаж Bounce проучва всички услуги в столиците на континента и прави някои изненадващи открития.

Кои са най-големите метро системи в света

Кои са най-големите метро системи в света

И колко от тях са в Европа

В своето изследване компанията взима предвид широк набор от фактори, от средния резултат от прегледа на станциите в Google и разстоянието, изминато от системата, до броя на станциите, годишния брой пътувания и процента на положителните и отрицателните онлайн реакции за всяка услуга. И след като внимателно разглежда и сравнява всички критерии, в крайна сметка ни информира и кои са 10-те най-лоши метро мрежи в Европа.

Ето как изглежда топ 10 на най-лошите метро системи в Европа:

  • 10. Прага
  • 9. Виена
  • 8. Хелзинки
  • 7. Стокхолм
  • 6. Берлин
  • 5. Париж
  • 4. Амстердам
  • 3. Рим
  • 2. Брюксел
  • 1. Будапеща

Будапещенското метро, ​​или Budapesti Metró на унгарски, е най-ниско оценената метро система в проучването Bounce. Сравнително малка, с 48 станции на само 39 км трасе, тя все пак се използва от 382 милиона пътници годишно. Всъщност успява да получи уважаван среден резултат 4.05 от 5 за своите станции, но опустошителните 75% от онлайн реакциите за системата на метрото са "мразя", докато само 1% изразяват "любов".

Спирка Állatkert, разположена до зоопарка Biodóm, е най-високо оценената в Будапеща, отбелязвайки 5 от 5. Но пътниците ненавиждат станция Határ út, която от Google получава само 2.80 от 5. Неприятният външен вид и липсата на чистота изглежда са фактори зад репутацията й на "просто отвратителна".

Метрото в Брюксел печели втория най-нисък подземен индекс резултат от 3.20 от 10 и е на косъм да бъде на дъното. Неговите 59 гари и 40 км трасе покриват центъра и по-широкия градски район и посещават колосалните 86 милиона пътници годишно. И все пак брюкселската система е ненавиждана, с 26% омразни онлайн реакции и само 11%, които я "обичат". Gare du Midi, подобно на Gare du Nord в Париж, е трансевропейски център, но се смята за "несигурна" и "опасна" спирка, като много рецензенти казват, че мястото мирише на урина.

Проучването на Bounce разкрива и най-голямата и натоварена система на метрото в Европа, като установява, че парижкото метро има 320 станции по своите 245 км трасе - повече от всяка друга мрежа на метрото в Европа. Това метро е и най-натовареното на континента след Москва, която обаче не е включена в изследването на Bounce. Системата на Париж често превозва близо 1.5 милиарда пътници годишно, което се равнява на приблизително 4.1 милиона пътници всеки ден.

София сред челните места за най-добрите метро мрежи в Европа

София сред челните места за най-добрите метро мрежи в Европа

Ето как изглежда топ 10 на най-добрите метро системи на Стария континент

Не е изненадващо, че метрото на финландската столица е най-малко натовареното в Европа, предвид населението на Хелзинки, което е около 600 хиляди души и фактът, че метро мрежата има само 30 станции, пише Travel Tommorow.