Изложбата обединява трима автори с различно амплоа, но с близки творчески подходи към натурата. В представените от авторите творби в областта на графичната, портретна рисунка и малките форми в пластиката не се търсят постижения в престижните авангардни направления, а по - скоро търсения в областта на основни принципи на добрата стара традиция в изобразителното изкуство, още повече, че и тримата са академични преподаватели в програма „Пластични изкуства" на Нов български университет.
Целта на изложбата е да акцентира вниманието върху психологическото състояние на портрета, някои технически аспекти при създаването на графичната рисунка - усъвършенстване на начините на изразяване с молив, сепия, пастел и макар с етюдно въздействие рисунките са с художествена стойност, показваща усет за композиция, авторска „режисура" на рисунките, насищането им със съответната доза психологизъм и чувство за форма в пространството.
Малките пластики със своето емоционално въздействие на пластичните изразни средства, изпълнени професионално и с артистизъм от подходящ пластичен материал, допълват общата концепция, която обединява творчеството на тримата автори - Екатерина Русинова, Калина Христова и Валентин Савчев.
Именно съчетаването на високите професионални стандарти с популярните аспекти на пластичното изобразяване на натура и форма, но и усилията на авторите в търсенето на диалог и контакт с публиката са заложени в идеята за тази изложба.
Чрез личното си творчество авторите имат за цел да затворят кръг собствена територия, да изведат лични дефиниции, да изчистят личната си пластична изразна система и най - важното да успеят да кажат на публиката нещо свое.