Въпрос на време беше Amazon да се вмъкне в сферата на здравеопазването по-осезаемо и да ни дари със сензори за следене на телесните ни показатели.

Джеф Безос обаче обича да прави нещата различно от останалите, както можем да видим от наскоро обявената гривна Amazon Halo - тя е различна от всичко, с което сме свикнали до момента.

Гривната няма екран и е лишена от лъскави копчета и нефункционални дизайнерски решения.

Снимка 493826

Източник: Amazon

Идеята й не е да се конкурира с Apple Watch или с Galaxy Watch Active на Samsung, нито пък със спортните гривни на Fitbit, защото Amazon Halo обособява изцяло своя ниша.

Гривната е предназначена за следене на най-различни телесни и емоционални показатели с целта да ни помогне да се грижим максимално добре за себе си.

В нея има два микрофона, термометър, сензор за пулс, LED индикатор и малко копче за управление на микрофоните.

Снимка 493827

Източник: Amazon

Halo, разбира се, се интегрира с мобилно приложение за смартфон, откъдето всъщност можем да управляваме гривната и да следим различни здравни аспекти.

Основната атракция е, че чрез камерата на телефона можем да "дарим" алгоритмите на Halo със снимка на тялото ни в по-оскъдно (или прилепнало) облекло, след което в приложението ще можем да видим 3D илюстрация на собственото ни тяло.

Снимка 493828

Източник: Amazon

Чрез местене на слайдер можем да виждаме как би изглеждало тялото ни, ако свалим или повишим процента на мазнини в него, казват от Amazon.

Пред The Verge компанията признава, че тази услуга може да се окаже опасна за хората с хранителни разстройства, но са помислили и за това - като са внедрили определени защити.

Една от тях е, че слайдерът не може да се мести твърде далеч от реалната стойност, която сме задали със снимката си, и така човек няма да бъде примамван от визията на тялото му при твърде нисък процент мазнини. Тази услуга е достъпна само за лица над 18 години.

Снимка 493831

Източник: Amazon

Другата голяма новост е, че двата микрофона засичат тона на говора ни в хода на деня, след което сигналът отива към смартфона, където се анализира.

В крайна сметка гривната успява да проследи емоционалното ни състояние, като същевременно прави референции с температурата, локацията, активността и други показатели за още по-акуратна картина.

Сред състоянията, които гривната може да отчете, са скука, обърканост, тъга, щастие, притеснение, колебливост и др.

Снимка 493829

Източник: Amazon

Извън това, гривната разполага печели от Halo Labs - нова платформа, в която можем да изпълняваме различни предизвикателства за подобряване на менталното и физическото си състояние.

Интересното тук е, че Amazon си партнира с цял списък компании за Labs, които ще предложат изключително персонализирано преживяване.

Това ще е и една от най-примамливите страни на Halo и, съответно, няма как да е безплатна.

Amazon, Project Cuiper и как Джеф Безос ще се конкурира с Илон Мъск и Starlink за сателитния интернет

Мъск и Безос в битка за земната орбита

Става малко пренаселено

Месечният достъп до Labs струва 3.99 долара, а цената на самата гривна е 99 долара. За момента гривната се изпраща само до предварително селектирана аудитория за ранно тестване.