Телевизионната компания Sky пуска от днес по повод 50-ата годишнина от заснемането на първия филм за Джеймс Бонд специалния телевизионен канал Sky Movies 007.
По новия телевизионен канал ще вървят единствено филми за агент 007. От Sky са се сдобили с правата за излъчване на всичките 22 филма от поредицата и на две ленти, които не влизат в основния пакет - "Никога не казвай никога" и "Казино Роял"
(1967 г.).
Последният филм от серията за Джеймс Бонд "007 Координати: Скайфол" ще бъде показан през 2013 г. на канала Sky Movies, посветен само на игралните филми. Телевизионният канал Sky Movies 007 ще предава денонощно, при това без прекъсване за реклами.
Началото ще бъде дадено с "Доктор Но". Лентата излиза на екран през 1962 г. Ролята на Джеймс Бонд във филма се изпълнява от Шон Конъри.
Това не е първият случай, когато Sky пуска временен тематичен телевизионен канал. Всеки декември през периода 2009-2011 г. такъв е посветен на филмите за Коледа.