Тези, които не пушат, се опитват да въвеждат все повече забраните си. Но замислят ли се противниците на вредния порок какъв би бил светът без пушачи? 

Ами ако в отговор на техните забрани се появят места, където е „забранено за непушачи!", или бъдат лишени от най-големите творения в света, направени именно от ръцете на пушачи. До оставим наказанията за по-късно и да видим кои са тези пушачи, променили света.

Моне - лидерът на импресионисткото движение и един от най-големите художници в света, е рисувал своите картини с цигара в уста и пушек в очите.

А какво да кажем за Винсент Ван Гог? Tози холандски гении е рисувал по цял ден, пушил е по цяла нощ, докато на бял свят излизали световни шeдьоври, струващи милиони днес. Фен на цигарения дим е бил и най-известният художник на 20 век - Пабло Пикасо.

Колкото до добре познатия Оскар Уайлд, кой би помислил, че именно цигарите са му основното вдъхновение, докато един от най-трогателни цитати на Шекспир е "Любовта е пушека, издишан с възбуден стон".

Дами и господа свалете шапки за следващия участник, а именно най-великият учен на всички времена - Албърт Айнщайн. Веднага след него идва ред на Томас Едисън. Изобретателят на телефона - Александър Бел - също заема почитна позиция сред тези имена.

Създателят на „Властелинът на пръстените" толкова много обичал лулата си, че направил прочутите хобити по свой образ, „Пуша лула точно като хобитие", обича да казва авторът.

Най-забележителните пушачи сред рок величията пък са Кийд Ричардс, Джон Ленън и Франк Синатра, без които днес музиката нямаше да е същата и вероятно планетата щеше да е залята от чалга цунами.

Тази статия не е насочена към вас, за да ви убеждава че за да сте велик трябва да сте пушач и че цигарите не са вредни. Напротив - те са потенциално вредни.

Целта ми е да кажа едно „но" на непушачи, които приемат пушачите като индивиди от втора категория. Просто някои хора забравят, че и пушачите имат глави на раменете си и че изборът си е изцяло и само техен.