Певицата пьтува вчера за Брюксел, за да участва същата вечер в концерт в Европарламента по покана на българските евродепутати от ГЕРБ.

Рано сутринта Валери и Софи изпиха първото си кафе на летището и футболистът обеща да стиска палци на певицата за Евровизия. Божинов бил в София за кратко, за да си извади нови лични документи, тъй като неговите изчезнали от рецепцията на хотел в Европа, а и придръжил съпругата си Николета Лозанова на поредния преглед преди раждането на дъщеричката им.

На аерогарата в Мюнхен двамата се разделиха с целувки и Валери пое към Италия, където играе, а Софи хвана самолета за Брюксел.

В Европарламента Софи изпълни песента Love Unlimited, с която ще представи страната ни на Евровизия през май в Баку. Всъщност Маринова е в белгийската столица във връзка с предстоящия Световен ден на ромите (8 април), пише "24 часа". Затова Софи първо изпя песента, смятана за химн на циганите, "Джелем, джелем". Не е тайна, че за успех в Баку нашата изпълнителка много разчита на ромските гласове от целия континент.

Софи планира да обиколи още няколко държави, за да представи парчето си, в което на 12 езика пее "обичам те".

На 21 април тя ще премери сили с част от конкуренцията на фестивал в Холандия, където на сцената ще се качат 19 от противниците на Софи, които ще си оспорват победата в Баку на 26 май.