Под егидата на дамската организация „Зонта клуб-Пловдив" на терена ще се изявят три отбора в два приятелски мача. Първият сблъсък започва точно в 16:00 часа между отбора, селектиран сред представители на шоубизнеса, политиката и журналистиката, и отбора на "Ботев-легенди". Той ще се продължи едно полувреме от 15 минути. Продуцентът на "Вражалец" Светлин Стоилов, тв продуцентът Евтим Милошев, Петьо Петков-Шайбата /"Комиците"/, изпълнителят Тома, заместник-кмета на Пловдив Георги Тютюков - са сред имената, които ще се включат в демонстративния мач.

Актьорът Стоилов  ще смени театралната сцена със зеления терен месец преди лятното турне на „Вражалец", чийто старт ще бъде даден именно в Пловдив в средата на юли. Очаква се към отбора на популярните личности да се присъедини и премиерът Бойко Борисов. Второто футболно шоу, което е и прощален мач на легендарния Костадин Видолов, ще срещне „Ботев-ветерани" и България-ветерани" (сред които: Христо Стоичков, Емил Костадинов, Даниел Боримиров, Петър Хубчев и други) с продължителност - 2 полувремена от по 15 минути.

В 18.00 започва и официалният мач от последния 38-и кръг на първенството в Югоизточната "В" група между отборите на "Ботев" Пловдив и "Нефтохимик". Билетите за пълната програма на футболния празник са на цена от 4 лева, като половината от приходите ще бъдат използвани от „Зонта клуб" за благотворителни цели под надслов "Подай ръка за футболна мечта".