Наистина не са чак толкова много хората, които избират професия или направление, в която да им е по-трудно от обичайното. Любомир Асенов обаче не е като всички и не се плаши от трудностите, а дори напротив - предпочита ги.
Ето защо се насочва към спортната фотография. Далеч сме от мисълта, че останалите направления във фотографията са лесни, но в спорта всичко е непредвидимо, случващото се за секунди, много динамично и няма място за грешки.
Но Любомир има и големи мечти и цели. Ето защо отрицанието на всичките му близки и приятели не го спира. През 2008 г. той съумява да заснеме абсолютно всички 18 по онова време състезания от Formula 1. Нещо, което малцина фотографи могат да се похвалят, че са осъществявали.
Но това му коства много жертви, усилия и разбира се, финансов ресурс. Това остава единственият пълен сезон на Асенов във Formula 1, но и първи от общо седем поредни, в които той заснема повече от половината състезания. Това му осигурява перманентен достъп до Formula 1 цели седем години подред.
Нещо, което превръща Любомир Асенов в единствения български фотограф, който може да се похвали с подобно постижение. В НЕподкастът на lifestyle.bg той ни споделя за всички трудности и премеждия, през които е преминал, за да осъществи тази своя мечта. За любими писти и пилоти и на кого не симпатизира (и защо).
Също така и за Никола Цолов и неговия път в моторните спортове. Освен за Formula 1 и спортната фотография, с Любомир Асенов си говорим и за склонността му да нарушава правилата, когато усеща, че те не са правилни. Особено във фотографията, защото няма как да направиш нещо ново, без да нарушиш някои правила.
Целият ни разговор в Любомир Асенов в НЕподкастът на lifestyle.bg може да гледате в нашия YouTube канал или във видеото по-долу.