Една от големите звезди на тазгодишното Световно първенство по футбол несъмнено е Ерлинг Холанд. Макар норвежкият отбор да отпадна от турнира след четвъртфинала срещу Англия, за 25-годишия нападател със сигурност тепърва предстои да се говори още много. А на фона на все по-широката му популярност не само сред футболните фенове, но и в поп културата и онлайн пространството, научихме и за поразителната прилика между него и руският модел Анастасия Костромитина.

Всички обичат Холанд: как футболната звезда привлече вниманието към норвежкия метод за спорт без стрес

Всички обичат Холанд: как футболната звезда привлече вниманието към норвежкия метод за спорт без стрес

И защо детството може би е обяснението за успехите на норвежкия отбор на Мондиал 2026

24-годишната московчанка също доби голяма известност именно благодарение на външния си вид, сравняван с този на норвежкия футболист. След като майка ѝ Мария на шега публикува клип, в което моделът копира някои от най-характерните физиономии и реакции на Холанд, видео бързо става "вайръл" в интернет. То вече има над шест милиона харесвания и десетки хиляди коментари.

Производни клипове са се разпространили в социалните мрежи в рамките само на 24 часа след победата на Норвегия над Бразилия на Мондиал 2026, събирайки още милиони гледания. А хиляди потребители в онлайн пространството са останали възхитени от приликата между руския модел и нападателя на Манчестър Сити. Те изтъкват еднаквите им дълги руси коса, острите черти на лицето, пронизващите очи и запазената марка на Холанд - свирепия поглед. Под видеата не липсват и шеговити коментари, че двамата може дори да са роднини.

"Брат от друга майка?", гласи един от тях, цитиран от The Sun. Според друг пък "ДНК тест не е необходим."

Изданието пише, че Анастасия, която е работила с големи марки като Clarins, Dyson, Uniqlo и Lamoda, е разкрила, че сравненията на външния ѝ вид с този на Холанд са започнали преди около четири години. И макар първоначално това да я е възмутило, сега вече е на мнение, че "изобщо не е лошо" и го приема с чувство за хумор.

За стотици хиляди долари - Ерлинг Холанд и манията му към чантите Hermes

За стотици хиляди долари - Ерлинг Холанд и манията му към чантите Hermes

Усет към модата или просто скъпа прищявка

"Ако трябва да бъда честна, преминах през всички етапи на отричане. В началото не разбирах как приличам на него. После се обидих малко. Но сега осъзнавам, че да приличаш на такъв готин спортист, дори само физически, всъщност изобщо не е лошо, затова реших да се възползвам. Веднага щом хейтърите се появиха в коментарите, осъзнах, че видеото е попаднало в тенденциите. Но има много по-добри коментари. Хубаво е, хейтърите не ме притесняват, те просто повишават активността", споделя Анастасия Костромитина.