Карлос Алкарас прави изключително силен сезон и фактът, че отново успя да се върне на първото място в ранглистата на ATP е показателен за това.
Въпреки усепхите и титлите испанецът е сред тенисистите, които негодуват срещу натоварения календар на Тура и многото турнири, в които играчите трябва да участват.
Последно Алкарас спечели Japan Open, но пък след това реши да пропусне Shanghai Masters заради контузия в глезена. Въпреки това взе участие както в Laver Cup, така и в Six Kings Slam, които са демонстративни турнири.
Източник: GettyImages
Трябва да видим испанеца в действие на Paris Masters, а преди турнира той заяви, че наистина трябва да се направи нещо с графика, защото е много сгъстен. По думите на Карлос Алкарас на тенисистите не се оставя много време, за да починат и да се подготвят подобаващо за турнирите.
"Мисля, че броят на турнирите, които трябва да играем, е твърде голям. Нямаме такъв достатъчно време, в което да тренираме, да си починем. Дори по време на сезона, мисля, че е седмица след седмица, нямаме възможност да имаме една седмица, за да се подготвим добре за турнирите или за това, което ни предстои през сезона."
Тези думи на Карлос Алкарас обаче разгневиха някои фенове на тениса. Причината е, че той недоволства срещу графика, но в същото това време намира начин да участва в противоречивия Six Kings Slam, който се провежда в Саудитска Арабия, пише Sportskeeda.